4 proste sposoby na to, żeby Twój styl był bardziej eko

4 proste sposoby na to, żeby Twój styl był bardziej eko

Ekologia to nie tylko kwestia nowych trendów, ale przede wszystkim zmiany w sposobie myślenia o świecie. Moda w znacznym stopniu przyczynia się do degradacji planety. Odpady tekstylne rozkładają się nawet 300 lat, a zajmują 15% wysypisk na całym świecie. Jak wyglądać stylowo i jednocześnie być fair wobec planety, na której wszyscy żyjemy? Poznaj naszych 5 prostych sposobów, które staramy się wprowadzać w życie na co dzień.

1. NIE ZMIENIAJ GARDEROBY CO SEZON

My też kochamy robić zakupy, a poszukiwanie perełek na platformie Sellektor.com to nie tylko nasza praca, ale przede wszystkim pasja. Staramy się jednak przede wszystkim inwestować w ubrania  świetnej jakości – takie, które przetrwają więcej, niż jeden sezon, a co za tym idzie, nie trafią o dwóch miesiącach na śmietnik, powiększając hałdy tekstylnych odpadków na wysypiskach. Jeśli nie wyobrażasz sobie chodzenia non stop w tym samym, obudź w sobie żyłkę stylistki. Ucz się zestawiać ubrania w nowe, ciekawe looki, podkręcaj je dodatkami czy biżuterią. Wykorzystaj maksymalnie potencjał każdej rzeczy!


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Public Figure (@__publicfigure)

2. KUPUJ UBRANIA Z ORGANICZNEJ BAWEŁNY I INNYCH EKO MATERIAŁÓW

Do wykonania T-shirtu ze zwyczajnej, nieorganicznej bawełny zużywa się minimum 2500 litrów wody, a oprócz tego całe mnóstwo pestycydów, które mogą kryć się we włóknach koszulki. Jeśli chcesz żyć w większej przyjaźni ze środowiskiem, pokochaj ubrania z organicznej bawełny oraz materiałów, które pochodzą z recyklingu lub mogą mu zostać poddane. Kiedyś kojarzyły się ze stylem hippisów i artystów, którzy kochali projekty DIY. Dziś eko koszule czy sukienki są supernowoczesne, dysktują światowe trendy i są chętnie wybierane przez gwiazdy, w tym między innymi Anję Rubik. W sieciówkach można znaleźć świetnej jakości rzeczy z ekologicznej bawełny, a domu mody i popularne marki coraz częściej eksperymentują z biodegradowalnymi tekstyliami, na przykład skórą tworzoną ze skórek ananasa.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez STYLE & ETHOS (@styleandethos)

3. NOŚ SWÓJ KUBEK!

Najmodniejszym dodatkiem sezonu nie jest ani torebka od J.W. Anderson, ani kolczyki-koła z Mango. Tej wiosny nie wypada wyjść z domu bez… własnego kubka. Jeśli żyjesz aktywnie i często pijesz w biegu kawę na mieście, miej przy sobie kubek termiczny i w kawiarniach proś o to, żeby własnie do niego przygotowywano Ci małą czarną. Jeśli zaglądasz do restauracji po lunch na wynos, zabierz ze sobą swoje pudełko. W ten sposób będziesz nie tylko modna, ale przede wszystkim ograniczysz ilość plastikowych, kartonowych i styropianowych opakowań, które przecież i tak wyrzucisz do kosza. Na szczęście proponowane przez marki DUKA czy Smile kubki są tak piękne, że na pewno wybierzesz spośród nich wariant idealnie komponujący się z Twoimi outfitami.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez HappyStore (@happystore.sk)

4. UŻYWAJ ORGANICZNYCH KOSMETYKÓW

Jeśli tylko możesz, staraj się ograniczać kupowanie kosmetyków wypełnionych po brzegi konserwantami. Sprawdzone, naturalne produkty są dobre nie tylko dla Twojej urody, ale też dla środowiska. Zamiast peelingu z silikonowym granulatem wybieraj scrub na bazie pestek owoców, cukru czy kawy. Żele do mycia twarzy, zwłaszcza te z substancjami zapachowymi i barwnikami wymień na olejki do demakijażu.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez CDC_ua (@cdc_ua)

SELLEKCJA REDAKCJI

 

Mogą Ci się spodobać