Poznaj ludzi, którym Art&Fashion Forum pomogło rozkręcić karierę

Poznaj ludzi, którym Art&Fashion Forum pomogło rozkręcić karierę

Art&Fashion Forum to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w Polsce, łączących modę, sztukę i edukację. Nowatorski koncept wymyśliła w 2007 roku miliarderka, kolekcjonerka dzieł sztuki i współzałożycielka poznańskiego Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar Grażyna Kulczyk. Co roku setki osób z całej Polski wysyłają swoje zgłoszenia na warsztaty. Nic dziwnego – dla ich absolwentów to zwykle znaczący krok, który nie pozostaje bez wpływu na ich karierę. Poznaj kilkoro z nich.

OLKA KAŹMIERCZAK

Kiedy Olka Kaźmierczak zwyciężyła warsztaty z dziedziny Fashion Writing, miała już za sobą kilka lat spędzonych na prowadzeniu osobistego bloga Fashion PR Girl i mocno sprecyzowane plany zawodowe. Art&Fashion Forum i możliwość wyjazdu do prestiżowej londyńskiej uczelni Saint Martins na letni kurs doszkalający pozwoliło jej jeszcze lepiej rozwinąć swoją markę osobistą. Już jako absolwentka poznańskiego festiwalu założyła pierwszą w Polsce akademię biznesu mody Fashion PR Talks oraz POP-UP GRUPĘ – kolektyw strategiczno-kreatywny, który pomaga zaistnieć markom z branży mody. Olka nie traci czasu – ostatnio udzieliła wywiadu o rewolucji w modzie dla magazynu „Wysokie Obcasy Extra”.

ELENA CIUPRINA

Ta mieszkająca w Krakowie ilustratorka zaczynała swoją przygodę z modą od… projektowania ubrań. Z czasem jednak okazało się, że od wykrojów płaszczy zdecydowanie bardziej interesuje ją rysunek. W decyzji o związaniu się z nim zawodowo z całą pewnością pomogło zwycięstwo w ramach warsztatów Fashion Illustration na Art&Fashion Forum w 2015 roku. Od tamtej pory regularnie współpracuje z kultowym producentem akcesoriów dla plastyków Winsor & Newton, a na swoim koncie ma też kolaboracje z takimi markami, jak MISBHV, Pandora czy Tchibo. Ostatnio ilustrowała przygotowany wraz z blogerką Radzką, wyjątkowy kalendarz na 2018. Dostępny w Empikach od listopada!

Czytaj też >> Inspiracje na sezon jesień-zima. Elena Ciuprina 

JAKUB BARTNIK

Projektant, założyciel marki Jacob Brige Vision, zwycięzca pierwszej edycji programu telewizyjnego Project Runway, sam mówi, że udział w warsztatach z Fashion Design na Art&Fashion Forum pozwoliło mu „poznać tajniki kroju, wykończenia i formy”, a także nawiązać wiele ważnych dla jego kariery znajomości. W swoich modowych projektach Jakub stawia na nowoczesne i odważne rozwiązania, które co sezon zyskują uznanie stylistów, redaktorów i gwiazd. Projekty Jakuba publikowane były w takich magazynach, jak Vogue China, Elle, Glamour Germany, Harper’s Bazaar, Trendland, Wonderland, Idol czy Fabolous. Trzymamy kciuki za kolejne etapy jego spektakularnej kariery!

AGATA BIELEŃ

Agata Bieleń to absolwentka architektury na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych i projektantka biżuterii, która rozkochała Polki w minimalistycznych formach. W 2013 roku została zaliczona przez magazyn ELLE Polska do grona 20-latków, którym wróży się największą karierę. Ze względu na swój unikalny styl jako jedna z nielicznych Polek została sfotografowana przez Scotta Schumana, prekursora mody na fotografię uliczną i jednego z mentorów festiwalu Art&Fashion Forum.

EWA STEPNOWSKA

Ewa Stepnowska to dziewczyna, którą trzeba obserwować! Projektowania mody uczyła się pod okiem m.in. Janusza Noniewicza w Katedrze Mody na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Staż zawodowy odbyła u samego Marca Jacobsa, zdobyła nagrodę magazynu Viva!Moda dla najbardziej nowatorskiego projektu. Annie Orskiej, mentorce warsztatów z Fashion Jewellery na Art&Fashion Forum spodobała się jej odwaga – jako pracę zgłoszeniową wysłała… projekt butów. W ramach Art&Fashion Forum otrzymała prestiżową nagrodę od biżuteryjnej marki YES. Od kilku sezonów Ewa z powodzeniem projektuje kostiumy kąpielowe pod szyldem Bodymaps. Ostatnio kolekcję na wiosnę i lato 2018 prezentowała na Mercedes Benz Fashion Week Central Europe.

Mogą Ci się spodobać